Memoli ETM-H is een semi-automatische hybride buigmachine voor dunwandige buizen waarbij vervorming van de buis zoveel mogelijk wordt voorkomen. Het buigen gaat automatisch, terwijl invoeren en roteren tussen de buigingen handmatig gebeurt. Een compacte, high-performance en economische oplossing met als kern: eenvoud, robuustheid en precisie.
Type machine: Doornbuigmachine
Buigbereik: Ø40 tot Ø90 mm
Buigrichting: links + rechts
Besturing: Semi-automatisch
Programmeerbaar
Toepassing: Doornbuigen (dunwandige buizen)
De ETM-H serie van Memoli bestaat uit semi-automatische hybride buigmachines die ideaal zijn voor het bewerken van dunwandige buizen zonder vervorming van de bewerkte buis. De ETM-H is een compacte, hoog presterende en economische oplossing.
Bij de ETM-H machines wordt de buigfunctie automatisch uitgevoerd. Het invoeren en roteren van de buis tussen de buigingen gebeurt handmatig. Die combinatie maakt de ETM-H bijzonder geschikt wanneer je gecontroleerd en herhaalbaar wilt werken, met een eenvoudige bediening.
De bediening verloopt via ETM-H Bend Program Touch Screen 2 (touchscreen). De software ondersteunt 100 programma’s met 10 buighoeken per programma, inclusief automatische correctie van terugvering (springback), instelbare buigsnelheid, programmeerbare vroege doornuittrekking en een buigteller. Ook is remote connection (Industry 4.0) mogelijk. Programma’s en projecten kunnen worden opgeslagen en herhaalbaar worden uitgevoerd.
Standaard is de ETM-H uitgerust met een hydraulische doornuittrekker, hydraulische klemmatrijs en drukmatrijs voor een hoogwaardige buigafwerking. De serie ondersteunt een minimale buigradius van 1× de buisdiameter. Voor extra herhaalbaarheid bij meerdere buigingen is een positioneereenheid voor lengte en rotatie (optioneel) beschikbaar.